1/G/2020/055

„Klub Seniora przy KPCEEiS" - 1/G/2020/055, realizowane przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Ekologicznej i Sportu (KPCEEiS).
 
Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Ekologicznej i Sportu od stycznia realizowało projekt pn. “Klub Seniora przy KPCEEiS”, którego celem było wielowymiarowe wsparcie mieszkańców z zakresu szeroko pojętej aktywizacji i integracji społecznej. 
Podczas ostatniego spotkania uczniowie klasy ogrodniczej Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bydgoszczy pod opieką Pani M. Świgoń i K. Ossowskiej wraz z seniorami stworzyli “las w słoiku”. W ramach tego wydarzenia, nauczyli się tworzyć roślinne kompozycje oraz poszerzyli wiedzę z pielęgnacji roślin. Tego dnia Klub Seniora odwiedziła również policja, kom. Monika Hermann z wydziału prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy prowadziła zajęcia o bezpiecznym seniorze, m.in o nowych metodach oszustw wobec seniorów. 
Zrealizowano również zajęcia sportowo-relaksacyjnych, warsztaty z ajurwedy przedstawiające metody i ćwiczenia umożliwiające zahamowanie oznak starzenia się organizmu oraz wzmocnienia i witalności. Prowadząca zajęcia Pani A.Nowacka związana jest z środowiskiem medycznym od ponad 15 lat, posiada ukończone kursy masażu kobido, ajurwedyjskich oraz orientalnych. 
Seniorzy również aktywnie ćwiczyli na warsztatach obejmujących trening technik pamięci oraz koncentracji, oraz uczestniczyli w spotkaniu z Panią Bożeną Sałacińską - Przewodniczącą Rady Słuchaczy Kazimierzowskiego UTW w Bydgoszczy na temat sytuacji bydgoskich seniorów, ich aktywności oraz możliwości z których mogą korzystać.
  •  
Wartość projektu: 47 845,00 zł
Wielkość dofinansowania: 45 222,42 zł
Termin realizacji: 01.01.2022-30.06.2022
 

Działania realizowane są w ramach projektu pn. Wsparcie w zakresie kosztów bieżących i animacji Stowarzyszenia Bydgoska Lokalna Grupa Działania „Dwie Rzeki” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 w wysokości 687 500,75 zł. Łączna wartość projektu wynosi 723 685,00 zł.